Copyright © 2018 TR-ANB
TÜRKİYE YETKİLİ ULUSAL FİRMA BELGELENDİRME KURULUŞU (TR- ANBCC)


HABER & DUYURULAR
TÜRKİYE'NİN KAYNAKTA
ULUSAL YETKİLİ KURUMU
TR-ANB     EĞİTİMLER     DİPLOMA SORGULAMA     BAĞLI KURULUŞLAR     ANBCC     LİNKLER     İLETİŞİM     ŞİKAYET/İTİRAZ
IIW organizasyonunda 17 Ülkede Yetkili Ulusal Kuruluşlara(ANB) bağlı olarak  Yetkili Ulusal Kuruluş Firma Belgelendirme(ANBCC)bölümleri vardır. Firma belgelendirme IIW 'nun uzmanlık alanına giren kaynak ve kaynaklı imalatın yapan firmalarıın kaynakta yeterliliğinin belgelendirmesi konusundadır.
Kaynakta yeterliliğin Belgelendirilmesi bütün dünyada bilinen ve kabul edilen " ISO 3834 Metalik Malzemelerin Ergitme Kaynağı için Kalite Şartları " adındaki standard esas alınarak yapılır.

Yetkili Ulusal Kuruluş Firma Belgelendirme bölümünün düzenlediği denetimlerde Türkiye'de her biri konusunda tanınan ve yeterlilikleri IIW tarafından onaylanmış olan Denetçi ve Teknik Uzmanlar yer alır. Belge almaya hak kazanan firmalar, 5 sene boyunca geçerli olacak IIW akreditasyonu altındaki ISO 3834 kapsamında kaynakta yeterlilik belgesine sahip olurlar. Belgenin getireceği planlma ve kontrolle hataların ve firelerin azalmasını sağlayarak, işçilik ve malzeme kaybını önlerler. Müşterileriniz, kaynaklı imalatın düzenleyici ve/veya  zorunlu şartlara göre yapıldığından emin olurlar. Bu belge imalatçıların yurtiçindeki ve yurtdışındaki istenen standardları karşılamalarına yardım eder. Belgelendirilmiş firmalar Avrupa Kaynak Federasyonu'nun web sitesi (www.ewf.be) vasıtasıyla tüm dünyaya beyan edilir ve tanınmaları sağlanır. Türkiye de, Yetkili Ulusal Kuruluş Firma Belgelendirme sistemi kurulmuş ve IIW ön koşulu olan tüm şartlar yerine getirilmiş ve müracatı kabul edilerek,  bir ANBCC akreditasyon sürecini tamamlamak adına  çalışmaları devam etmektedir..


Belgelendirilmiş Firmalar