Hakkımızda

Uluslararası Kaynak Enstitüsü

IIW(Uluslararası Kaynak Enstitüsü) ve EWF ( Avrupa Kaynak Federasyonu ) bünyesinde yer alan IAB (International Authorization Board / Uluslararası Yetkilendirme Kurulusu) kaynak ile ilgili çalışmalar yapan kuruluşların faaliyetleri ve etkinliklerini denetleyen ayrı bir yönetim kuruluna sahip bağımsız bir Nitelendirme ve Belgelendirme birimidir.

TR-ANB (Turkish Authorized Nominated Body) ise IAB(Uluslararası Yetkilendirme Kurulusu) kuralları çerçevesinde, Gedik Eğitim Vakfı ve Türk Kaynak Teknolojisi Akademisi bünyesinde kurulan, kaynak alanında eğitim veren kuruluşları denetleme ve sertifikalandırma yetkisi olan uluslararası bir kuruluştur.

Uluslararası Kaynak Enstitüsü (IIW) ve Avrupa Kaynak Federasyonu (EWF) tarafından onaylanan Türkiye sorumlusu Gedik Eğitim Vakfı ve Türk Kaynak Teknolojisi Akademisi’nin ortak faaliyetleri ile kurulan, fakat bu kuruluşlardan bağımsız faaliyet gösteren TR-ANB, eğitim veren ulusal yetkili kurumlar (ATB, Approved Training Body) tarafından verilen kaynak eğitimlerini denetler, ilgili sınavları kendi gözetiminde gerçekleştirir. Sınavlar sonucunda başarılı olan öğrencilere diploma ve sertifikalarını verir.

  • TR-ANB Uluslar arası kaynak enstitüsü
  • TR-ANB Uluslar arası kaynak enstitüsü
  • TR-ANB Uluslar arası kaynak enstitüsü

Uluslararası Yetki Belgeleri